Baykan Kombi Arıza Kodları

E01 Arıza kodu yada 80°C Arızası alev yok.

Kombi brülöründe yanma olmadığı için yazaman bu arıza kodu görülür. Bu durumda kombiye gaz gaz geldiğinden emin olamalısınız. Kombi gaz yolları açık olduktan sonra resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında arıza devam ederse elektronik anakart, gaz valfi, iyonizasyon yada ateşleme elektrodu arızalı olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için servisi arayın.

E02 Arıza kodu yada 60°C Arızası hava akış problemi.

Hermatik kombi modellerinde daha çok rastlanır. Atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenir arızanın devamı sonucunda servisi aramalısınız. Arıza anakart arızası, fan arızası yada hava akış şalter arızası olabilir. Bacalı kombilerde baca tıkalı olabilir, baca çekmiyor yada baca sensöründe arıza olabilir.

E03 Arıza kodu / 30°C Arızası ısıtma sensörü arızalı.

Kalorifer sensörü ile alakalı arıza hata kodu. Kalorifer sensörü boru ve kablolarla bağlantılı olduğu için borulardaki su sızmalarında etkilenip nem yada kablolardaki kısa devre, kopma gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Servisi aramalısınız.

E04 Arıza kodu / 40°C Arızası kullanım suyu sensör hatası.

Sıcak su sensörü arızalandığında bu arıza kodu görülür. Büyük ihtimalle sensör özelliğini yitirmiş olabilir değişmesi gerekir. Sensör değişimi için servis çağırmalısınız.

E05 Arıza kodu / 30+40°C Arızası modülatör sorunu.

Bu arıza kodu ile karşılaşırsanız servis talebinde bulunmalısınız. Modülatör ile alakalı bir sorun olabilir. Arızanın nedeni elektronik kart ile alakalı olabilir.

E06 Arıza kodu / 70°C Arızası aşırı ısınma arızası.

Kalorifer tesisatındaki su sıcaklığının yüksek olduğunu belirtir. Öncelikle tesisat vanaları ve petek vanalarını kontrol edin. Vanalar açık konumda ise pompa arızası olabilir, kalorifer tesisatı kirden tıkanmış olabilir. Peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Bu sebeplerin kesin çözümü için servis çağırmalısınız.

E07 Arıza kodu / 60+80°C Arızası pompa arızası.

Kalorifer tesisatında bulunan devir daim, sirkülasyon pompasında arıza olabilir. Pompanın sıkışması, arızalanması ya da devir düşürmesi gibi sebepler olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servisi arayın.

E08 Arıza kodu / 50°C Arızası su basınç sorunu.

Kalorifer tesisatı içerisinde yeterli su olmadığında (1,5 bar) bu arıza görülür . Kombi dolum musluğunu açarak su basıncını 1,5 bar seviyesine getirmelisiniz. Arıza büyük ihtimalle giderilecektir. Arızanın devam etmesi halinde servis arayın.

E09 Arıza kodu / 70°C Arızası aşırı ısınma.

Limit termostat arızası olarak adlandırılır. Kombide aşırı sıcaklık hissettiğinde devreye girer ve cihazı emniyete alır. Bu arıza limit termostatın aşırı ısı sebebi ile devrede olduğunu belirtir. Bu arıza ile karşılaşınca kalorifer vanaları ve tesisat vanaları kontrol edin. Vanalar açık konumda olması gerekir. Vanalar açık, reset sonrası arıza devam ederse ana eşanjör, devir daim motoru yada üç yollu vana arızası olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı yada tesisatta tıkanıklık olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi aramalısınız.

Tıkla ve Ara